WooCommerce – E-poe haldamine

E-poe kohandamine

Siinkohal vaatame, kuidas muuta e-poe kasutajaliides kasutaja jaoks natuke paremaks.

Menüü sättimine

Kõigepealt kohandame natuke menüüd. Kui oleme spetsialiseerinud e-poele, siis soovime, et esilehel oleks kohe tooted. Selleks liigu Sätted>Lugemine. Sealt valime Esileht näitab>staatilist lehte>Esileht: Pood

 

Tooted on WordPressi jaoks kui tavalised postitused ja kuna vaikimisi kuvatakse neid 10 korraga, siis toodete lõpus on tühi koht.

 

Siis muuda samas menüü Sätted>Lugemine alt Näita maksimaalselt>12 postitust. Nüüd on kenasti esileht toodetega täidetud.

 

Teine asi mida võiks menüüs korda saata, on lisada sinna kategooriad ja alamkategooriad. Liigume Välimus>Menüüd ossa. Kui juba e-poe esimeseks sättisime, siis võiksime ka lingi esimeseks sikutada.

 

Edasi leia vasakult valikutest üles ‘Tootekategooriad‘, märgista need kõik ja lisa menüüsse.

 

Kui kõik on sätitud, siis salvesta menüü ja esilehele peaks kenasti tekkima alammenüü kui hiirega üle liikuda.

 

Moodulid

Ära ei tohiks unustada ka moodulid, mis muudavad e-poe kasutamise veelgi mugavamaks. Liigu Välimus>Moodulid osasse. Seal peaks nüüd nimekirjas olema hästi palju WooCommerce mooduleid. Eemaldan paremast servast (Right Sidebar) blogiga seotud moodulid ja lisan sinna näiteks toodete otsingu, ostukorvi ja allahindlusega tooted. Ostukorvi puhul lisan valiku, et tühja ostukorvi ei näidata.

 

Ja tulemus hetkel selline:

 

Laiendused

WooCommerce funktsionaalsuse tõstmiseks on väga palju erinevaid laiendusi (plugins). Ametlikud laiendused leiad menüüst WooCommerce>Lisad.

 

Siin pakutakse samade arendajate poolt tunnustatud laiendusi, millest enamus on raha eest aga kindlasti vajalikud. Näiteks erinevad rahvusvahelised veoteenused, krediitkaardimakse võimalused jne. Kuigi enamus soove tuleb vajaduspõhiselt, siis on soovitav ikkagi aeg-ajalt ringi vaadata ja leida midagi “põnevat”. Ja nagu ikka on ka laiendustele suurepärased paigaldusjuhised ja abi.

Siinkohal soovitan piiluda ka codecanyon.net lehte, kus mõni asi võib odavam olla ja “googeldada“.

Eesti pangalinkide ja postiteenuste kohta leiad kiiresti abi siit: http://www.e-abi.ee/woocommerce.html

Sildid: Wordpress, woocommerce